Tourinform Abaújszántó

Cím: 3881 Abaújszántó, Szent Istán tér 4.
Telefon/Fax: +36-47/330053
Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
GPS: 48.275364, 21.185527

A Zemplén-hegysor nyugati oldalán található Abaújszántó. A régi mondás szerint: "Incipit in Sátor, definit in Sátor", azaz a sátoraljai Sátornál kezdődik, és a szántói Sátornál végződik a Tokaj Hegyalja. Centrális fekvése miatt a környező településekről és városokból könnyen megközelíthető.

Községünk felszíne nagyon változatos, hegyekkel, dombokkal gazdagon tarkított. Síkság csak a községen keresztül folyó Szerencs-patak árterületén, valamint a Hernád-völgyet elválasztó fennsík szolid lankáin található.
Községünkben több művelődési lehetőségre nyílik lehetőség. Rendelkezünk saját mozival, megtekinthető egy Helytörténeti gyűjtemény, és van négy templomunk. Abaújszántó rendelkezik a környéken egyedülállóan Mezőgazdasági Szakközép- és Szakmunkásképző Iskolával.

Sportolásra a Sporttelepen nyílik lehetőség (futball, tenisz), ami nagyobb rendezvényeink helyszínéül is szolgál. A friss levegő, a gyönyörű táj valamint a téli síelésre nagyszerűen alkalmas Sífelvonó évről-évre egyre több turistát vonz a Sátor-hegy oldalához.

Abaújszántó arculata az elmúlt években jelentős változásokon ment át. Piacterünk teljesen átépült, új szobrokat avattunk, felépítettük a szabadtéri színpadot. Ezek mellett községünkben, és a környező településekben élőket egész évben gazdag programokkal várjuk, a zene kedvelőitől, a motorok szerelmesein át a sportolni vágyókig.
A méltán világhíres hegyaljai borvidéken, a sátoraljaújhelyi és az abaújszántói Sátor-, valamint a tokaji Kopasz-hegy által alkotott háromszögben termő szőlőkből nemes borok készülnek. Gyűjtőnevük: tokaji.

A 3-as és a 37-es főútról is könnyen elérhetjük a két út között fekvő települést. Vasútállomása is van a Szerencs - Hidasnémeti vonalon.

Irodánk az alábbi településeken lévő turisztikai szolgáltatók adatait gyűjti, így az ott elérhető turisztikai szolgáltatásokról is kész Önnek naprakész információt adni. Keressen minket bizalommal!

 • Abaújszántó
 • Abaújvár
 • Arka
 • Baskó
 • Boldogkőújfalu
 • Boldogkőváralja
 • Fony
 • Gönc
 • Göncruszka
 • Hejce
 • Hernádcéce
 • Hernádszurdok
 • Hidasnémeti
 • Kéked
 • Korlát
 • Mogyoróska
 • Pányok
 • Regéc
 • Sima
 • Telkibánya
 • Tornyosnémeti
 • Vilmány
 • Vizsoly
 • Zsujta